Corpus Solutions

CYBERSECURITY EXPERTS
EN
☰ Menu

Únos a vydírání nejsou jen techniky mafiánských bossů

15. 06. 2017

Jaff je jednou z nejaktuálnějších počítačových hrozeb. Tento ransomware již stihl infikovat čtvrt milionu počítačů, přičemž nejhůře postiženy jsou Spojené státy, Německo, Francie a Itálie. Velmi hrozivá je i skutečnost, že Jaff dokáže Vaše osobní údaje včetně Vašich hesel prodat na černém trhu, kde jsou vysoce ceněnou komoditou.

Jak poznáte, že jste infikování? Představte si, že si po příchodu do práce otevřete mail a tam bude akční nabídka na slevy v supermarketu. Prohlédnete si jí a chcete začít pracovat. Jenže po kliknutí na Vaší složku s dokumenty se otevře okno, které Vás vybízí, abyste jste zaplatili určitý obnos za možnost otevření složky během několika dní, jinak o data přijdete. Takto vypadá typický útok vyděračských virů tzv. ransomware. Infikování probíhá nenápadně, ale projevy jsou okamžité. Způsoby zašifrování dokumentů jsou natolik sofistikované, že je mnohdy nemožné je prolomit.

Jaké jsou tedy možnosti obrany před takovým útokem?

Na tuto a mnoho dalších otázek Vám odpoví odborníci na IT bezpečnost z firmy Corpus Solutions s.r.o. dne 28.6.2017 na semináři s tématem ransomware.

Zdroje: